Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit ve Gazi Ailelerine İftar
Vali Balkanlıoğlu,

Sakarya’lı şehit Aileleri Gaziler ve Ailelerine yönelik düzenlenen iftar yemeği Sakarya Büyükşehir Belediyesi İftarı belediye açıklaması

“Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz”Büyükşehir Belediyesi tarafından şehit aileleri ve yakınlarına düzenlenen iftar programında konuşan Başkan Toçoğlu, “Vatan uğruna, namus uğruna, din ve devlet uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlere şehitlerimizin emaneti olan biricik ailelerinin her zaman yanındayız. İnşallah bu birliktelik devam edecek” derken; Vali Balkanlıoğlu, “Memleketimiz evlatlarımıza çok şey borçlu. Bizler sizlerin emrindeyiz. Sizler bu millet için canlarınızı feda ettiniz” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehit aileleri ve yakınlarına yönelik düzenlenen iftar programına katıldı. Reisoğlu Restoran’da gerçekleştirilen buluşmada Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu ile çok sayıda şehit yakını yer aldı.

Vatan uğruna
Programda selamlama konuşması gerçekleştiren Başkan Toçoğlu, “Ülkemiz için canlarını feda eden mübarek insanların değerli yakınlarıyla Ramazan vesile ile tekrar bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Vatan uğruna, namus uğruna, din ve devlet uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlere şehitlerimizin emaneti olan biricik ailelerinin her zaman yanındayız. İnşallah bu birliktelik devam edecek. Cenab-ı Hak tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Sizler bizlere emanetsiniz
Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Şehit yakınlarımız, memleketimiz evlatlarımıza çok şey borçlu. Bizler sizlerin emrindeyiz. Sizler bu millet için canlarınızı feda ettiniz. Sizler bizlere emanetsiniz. Memleketimizde ezanlarımız gürül gürül okunuyorsa, Ramazan’da herkes huzur içinde çoluk çocuğu ile iftarlara geliyorsa bunu sizlere borçluyuz. Yatağımızda rahatça yatıyorsak sizlere borçluyuz” diye belirtti.

Tarih:23.05.2018

 

Sakarya Valiliği Açıklaması: Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Şehit aileleri onuruna düzenlediği iftar programına katıldı.

 

Reisoğlu Restoranda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Şehitlerimiz için edilen dualarla başlayan programa Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak ve Şehit aileleri katıldı.

 

Vali Balkanlıoğlu, değerli Şehit yakınları, Gaziler ve Gazi yakınlarına memleketimizin çok şey borçlu olduğunu belirterek, "Ezanlarımız gürül gürül okunup Ramazan’da herkes huzur içerisinde ailesiyle birlikte iftarını açabiliyorsa, yatağımızda rahatça yatabiliyorsak, bunu sizlere borçluyuz. Başka ülkelerin hal-i pürmelalini görüyorsunuz. Yüce Allah bizleri kâfirlerin, münafıkların, müşriklerin şerrinden muhafaza etsin, ayrıca Müslümanları da birbirinin fitnesinden korusun. Öyle bir fitne dönemindeyiz ki; kesen de, kesilen de ‘Allahu ekber!’ diye bağırıyor ve İslamiyet’i dışarıda biz Müslümanlara bile maalesef terörist bir din olarak gösteriyorlar. Bunu hiçbir zaman kabul etmedik, etmeyeceğiz. Çünkü bizim dinimiz hoşgörüyü öngörür. Allah izin verirse önümüzde çok önemli bir seçim var, Allahuteala hakkımızda ne hayırlısıysa onu versin ve bu seçimi de sağ salim atlatmamızı nasip etsin İnşallah.

 

Değerli Şehit yakınlarımız; bizler devletin ildeki en büyük temsilcisi Vali ve mahalli idareler anlamında Büyükşehir olarak emrinizdeyiz. Sizlerin isteği, dileği bizim için emirdir, çünkü sizler bu memlekete çok şeyinizi, yani en sevdiklerinizi verdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da bizlere; ‘Bulunduğunuz yerlerde Gazilerimize, Gazi yakınlarına, Şehitlerimizin yakınlarına sahip çıkın’ şeklinde kesin talimatları var. Milletimiz, vatanımız için canını seve seve vermiş şehitlerimizin yakınları olarak, sizler bize birer emanetsiniz. Hepimiz birbirimize sahip çıkacağız İnşallah.

 

Mübarek Ramazan akşamında, her türlü duanın kabul olduğu şu saatlerde, millet olarak sizlere her daim duacıyız, Allahuteala sizlere uzun ve sağlıklı ömürler versin. Ne size ne başkasına başka acılar yaşatmasın İnşallah. Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza da bu anlamlı program ve ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

Vali Balkanlıoğlu salona girişte masaları dolaşarak Şehit ailelerinin Ramazan-ı Şerifini tebrik edip onlarla yakından ilgilenirken, iftar yemeğine katılan protokol üyeleri de farklı masalarda oturarak iftarlarını Şehit aileleri ile birlikte açtı.


Daha Fazla Fotograf İçin TIKLAYINIZ


 

Facebook Share


Bu haber 492 defa okunmuştur.

Bu haber 31.05.2018 09:14 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar