Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Babasından Şehitler Anıtı
Sakaryalı Şehit babasından 148 şehit için "Şehitler Anıtı"

Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde 2003 yılında şehit olan Serkan Sağır’ın babası Yusuf Sağır, oğlu ve Sakaryalı 148 şehidin resimlerinin bulunduğu anıt yaptırdı. Sağır, "Sakarya genelinde 148 asker şehidimizi, künyesi ve resimleriyle birlikte ölümsüzleştirdik" dedi.Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde 2003 yılında şehit olan  Serkan Sağır’ın babası Yusuf Sağır, oğlu ve sakaryalı lı şehitlerin fotoğraflarının  bulunduğu anıt yaptırdı. 

Karasu'nun Resuller Mahallesi Muhtarı da olan şehit babası Sağır,  oğlunun ve Sakaryalı 148 şehidin fotoğraf ve künyelerinin bulunduğu "Şehitler  Anıtı"nı ziyarete açtı.

Şehit oğlu Serkan Sağır’ın kişisel eşyalarının olduğu odayı da müzeye  çeviren Sağır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sakarya’daki tüm şehitleri  hafızalarda tutabilmek için mahallenin girişini düzenleyerek anıt ve çeşme  yaptırdıklarını söyledi.

 

Kendilerine yardımcı olan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki  Toçoğlu ve karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na teşekkür eden Sağır,  "Sakarya genelinde 148 asker şehidimizi, künyesi ve resimleriyle birlikte  ölümsüzleştirdik. Ben de şehit babası olduğumdan dolayı şehit oğlumun odasını da  2003 yılından beri kullandığı özel eşyalarını sergileyerek müze olarak  kullanıyoruz. Müze yaptığımız odamızı da ziyarete gelip gidenler oluyor. Şehidini  unutmayan Türk halkından Allah razı olsun." diye konuştu.

Kaynak:Ajanslar


Facebook Share


Bu haber 727 defa okunmuştur.

Bu haber 31.10.2017 11:28 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar