Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit babasına Üst düzey ziyaret
Kurucu Dernek Başkanına Üst düzey ziyaret

Türkiye Harp Malülü Gaziler , Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  Sakarya Şubesi’ nin Kurucu ve Onursal Başkanı, Emekli Öğretmen Salim Yarar, önceki  gün Ege Ordu Komutanı  Abdullah Recep ve Sakara Garnizon Komutanı Sabahattin Kalkan’ı konuk etti. İlimizde bir dizi temaslarda bulunmak üzere gelen Ege Ordu Komutanı Recep ve Garnizon Komutanı Kalkan, Şehit Babası Salim Yarar ile ilk olarak Çökekler Mahallesinde Şehit Fatih Kemal Yarar’ın mezarını ziyaret etti. 
MÜZE ZİYARETİ
Her iki komutan daha sonra Yarar tarafından yaptırılan Mehmetçiğe Saygı Yüzüncü Yıl Anıtı’na gelerek, bilgi aldı, incelemelerde bulundu.  Ege ordu Komutanı Abdullah Recep ve Garnizon Komutanı Sabahattin Kalkan son olarak,  Şehit Fatih Kemal Yarar Müzesi ziyaret etti. Ziyaret sırasında Salim Yarar, müze hakkında bilgi verdikten sonra, ‘Geçilmez Çanakkale ve Büyük Gazimiz” isimli tabloyu takdim etti. Ege Ordu Komutanı Recep, Yararı önümüzdeki günlerde İzmir Foça Amfibi Filo Komutanlığının programına davet etti. 

 

 

Ege Ordu Komutanı'ndan anlamlı ziyaret

Ege Ordu Komutanı Organeral Abdullah Recep Deniz, Anfibi Komando Onbaşı Şehit Fatih Kemal Yarar'ı Çökeklerdeki kabrinde ziyaret etti

  Şehidin Babası emekli öğretmen Salih Yarar'ın da bulunduğu ziyarette Orgeneral Abdullah Recep'in son derece duygulandığı görüldü.

 

Mezara güller ve karanfiller bırakan Orgeneral Deniz daha sonra şehidin evine konuk oldu. Şehidin babası ile sohbet ederek taziyelerde bulundu.

 

Kaynak: Medyabar- sakaryayenihaber

 

 

Facebook Share


Bu haber 1855 defa okunmuştur.

Bu haber 17.02.2017 00:59 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar