Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehitlik kaldırılacak mı?
Sakarya Hendek Şehitlik kaldırılacak mı?

Sakarya Hendek Bayrak tepe Tesisleri altında bulunan Hendek doğumlu şehitler için 2012'de yapılmış olan temsili Hendek’li şehitler anıtı BOTAŞ’ın yapacağı hat genişletme çalışması için kaldırılma riskiyle karşı karşıya olduğunu hendek yerel basını gündeme getirdi

            Bizlerde defaatle bu şehitliği ziyaret eden biri olarak şehitliği yerinde tekrar ziyaret ederek,durumu gözlemledik. şuan için bir çalışma yok ancak Konunun ayrıntısını öğrenmek için 08.02.2017 tarihinde Başvuru numarası 1700190804 olan BİMER başvurusunda Orman Genel Müdürlüğü, Sakarya Hendek Kaymakamlığı ve Sakarya Hendek Belediyesi gibi İlgili kurumlar tarafından ayrı ayrı cevaplanması istemiyle Aşağıdaki soruları sorduk kurum kuruluşlardan gelen cevapları kamuoyuyla paylaşacağız.

            İddia doğru ise BOTAŞ boru hattının genişletilmesi durumunda şehitliğin istinat duvarı yıkılması durumunda bölge heyelana müsait olduğundan kayma ve yıkılma riskiyle baş başa kalacaktır. Bu durum dada ise 2012’de Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin Büyük gayretleri ve girişimleriyle oldukça büyük bir bütçe ile yapılan şehitlik kullanılamaz duruma düşecektir.  Son olarak temennimiz böyle bir iddianın gerçek olmaması ve şehitliğimizin zarar görmemesi.

 

08.02.2017 tarihli  1700190804 nolu  BİMER Başvurum

1.Yerel basındaki bu haber doğrumudur

2.Yerel basındaki iddia edilen şehitlik alanının istinat duvarı  yıkılacakmıdır

3.BOTAŞ boru Hattı şehitlik alanındanmı geçiyor

4.Botaş boru hattı şehitlik alanından gececekse bunun sorumlusu kimdir ve soruşturma acılmışmıdır yada soruşturma yapılacak mıdır

5.Bu şehitlik alanına bizlerinde vergileriyle yapılan o kadar harcamaya rağmen böyle bir proje neden göz önünde bulundurulmadı ve kamu zarara uğratıldı. Kamuyu zarara uğratanlar hakkında yasal işlem yapılacak mıdır?

6.Botaş boru hattının Şehitlikten geçeceği kararı ne zaman alınmıştır.

7.istinat duvarı yıkılacak ise toprak kaymasını engelleyecek  yeni bir istinat duvarı yapılacak mıdır. 


Sakarya Yerel ınternet sitesindeki haber İçin TIKLAYIN


Şehitliğin Videosu için TIKLAYIN 

 

Şehitlik,İstinat duvarı ve Bölgeden Fotograflar

 

Facebook Share


Bu haber 1402 defa okunmuştur.

Bu haber 14.02.2017 00:52 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar