Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Kaymakamın Ailesine ziyaret
Korucular Şehit Aileleri Konfederasyonun'dan Şehit ailesine ziyaret

Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı ve aşiret liderinden şehit kaymakamın ailesine ziyaret etti

www.sakaryasehitvegazileri.com Internet sitemiz yöneticisi olarak yıllardır tanıdığım ve Türkiye geneli şehit aileleri ve gazilerle alakalı sorunlarda bilgi alış,verişi ve görüşünde bulunduğumuz Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde 24 ildeki şehit korucu derneklerinin bağlı olduğu Konfederasyon Başkanı Şehit korucu oğlu Ziya Sözen yönetim kurulu üyeleri ve Kejan Aşireti lideri Ahmet Kıran Kejan ve Herki Aşireti lideri Mehmet Fırat Herki ve beraberindeki heyeti Sakarya Hendek gişelerinde karşıladık,oradan Şehit Emniyet Müdürümüz Şehit Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ettikten sonra Şehit Kaymakamımızın Arifi’yedeki ailesi ziyaret edildi.Buradaki ziyaretin ardında şehit Kaymakamımızın mezarı ziyaret ettikten sonra misafirlerimizi Ankara’ya uğurladık.

 

Daha Fazla Fotoğraf İçin TIKLAYIN

 

 

Konu hakkında ajans haberi 


Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı ve aşiret liderinden şehit kaymakamın ailesine ziyaret

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen ve Kejan Aşireti lideri Ahmet Kıran Kejan, Mardin’in Derik ilçesinde bombalı saldırıda şehit olan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Mardin’in Derik ilçesinde PKK’lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki evine taziye ziyaretleri sürüyor. Son olarak Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen ve Kejan Aşireti lideri Ahmet Kıran Kejan, şehit kaymakamın evinin önünde kurulan taziye çadırında baba Asım Safitürk’e taziyelerini ilettiler.
Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Bu şehit kaymakamımızın acısı ailesinde olduğu gibi biz Doğu ve Güneydoğu halkında, Mardin halkında ve Derik halkında çok büyük bir hüzün yaratmıştır. O bomba şehit kaymakamımızın odasına konulmuş olsa da bomba tüm Türkiye’nin kalbine, özellikle Derik halkının kalbine konulmuştur. Bunlar bizlere kötülük ediyorlar. Bu cinayet şebekesi bizi asla temsil etmiyor. Kürt halkının temsilcisi değildir. Kürt halkı vatanseverdir, misafirperverdir. Ama bunlar doğusuyla batısıyla, Kürdü’yle Türkü’yle herkesi hedef almış cinayet şebekesidir. Acımız her zaman aynıdır. PKK terör örgütü bir insanlık suçu işliyor. Bunlar en büyük zararı bölgedeki Kürt halkına veriyorlar. Muhammed Fatih Safitürk gibi tertemiz bir evladı yetiştirip, oraya hizmet etmek için gönderilen bu kaymakama sahip çıkamama üzüntüsü, acısını yüreğimizde derin bir şekilde yaşıyoruz. Bu oyunlar Türk halkı ile Kürt halkını bölmeye çalışıyorlar. Onlar bizi bölmeye çalıştıkça, bizleri parçalamaya çalıştıkça inşallah biz daha da birleşeceğiz. Daha da kardeşliğimiz kenetlenecek” diye konuştu.
“Muhammed Fatih Safitürk’ün ismini yaşatacağız”
Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün ismini yaşatacaklarını belirten Kejan Aşireti lideri Ahmet Kıran Kejan ise, “Bu ülkenin Türk’ü, Kürdü yoktur. Muhammed Fatihler bizler için çok önemlidir. Ben bir aşiret lideriyim. Bize gelen bütün misafirleri korumaya yönelik bütün tedbirlerimiz mevcuttur. Bütün bölge halkı tümüyle üzüntü içerisindedir. Kaymakamını seviyor. Cinayet şebekesi eninde sonunda mağlup olup, olduğu yere de gidecektir. Şehit kaymakamımızın önünde saygı ile eğiliyoruz. Ben milletvekili arkadaşlarla görüştüm, Muhammed Fatih’in ismi ile ilgili öneri verilip onun ismini o bölgede yaşatırız. Bu da bizim onur kaynağımız olur” şeklinde konuştu.
Şehit kaymakamın mezarını da ziyaret eden Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen ve Kejan Aşireti lideri Ahmet Kıran Kejan, daha sonra Sakarya’dan ayrıldı.

Kaynak:ihlas Haber Ajansı


Facebook Share


Bu haber 1365 defa okunmuştur.

Bu haber 21.11.2016 08:28 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar