Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Ailesine ziyaretler
Şehit Kaymakamın Ailesine Taziye Ziyaretleri

Anka öğrencilerinden şehit ailesine ziyaret Anka Eğitim Kurmaları Anadolu Lisesi ve Ortaokul öğrencileri Mardin'in Derik İlçesinde Şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün Sakarya Arifiye'de bulunan baba ocağına anlamlı bir ziyarette bulundu.

Şehit babası Asım Safitürk elini öpen öğrenciler, abisi ve ailesine taziyede ziyaretinde bulunurken, Kuran okumasına katılıp dua ettiler. Lise ve Ortaokul düzeyinde Ortaokul Müdürü Özgür Samsun ve Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre Ersoy nezaretinde gerçekleştirilen ziyarette Vali Hüseyin Avni Coşun gelmesi ile öğrenciler için önemli ve öğretici bir ziyaret oldu.

 

Öğrencilerin Vatan millet hissiyatlarının yüksek oluşundan ve böyle bir ziyarette öğrencileri şehit ailesinin evinde görmenin büyük anlamı olduğunu ifade eden Vali Coş, çocukları tek tek tebrik etti. Şehit Babasının elini öpüp hayır duasını alan öğrenciler milli ve manevi duygularla ziyareti tamamladılar.


Şehit kaymakam Safitürk’ün ailesine taziye

Karadeniz Ereğli Din Görevlileri Derneği, teröristlerce şehit edilen Mardin’in Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın aileye taziyelerini sunduğunu ve başsağlığını ilettiğini belirten Din Görevlileri Derneği Başkanı Ali Aksoy, Şehit Kaymakam Safitürk’ün Adapazarı’nın Arifiye İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki baba evinin önünde kurulan taziye çadırında Kur’an Kerim tilaveti ve mevlid-i şerif okutturdu. 

Kdz. Ereğli Müftülüğü din görevlilerinin okuduğu Kur’an- Kerim tilaveti sonrası Ali Aksoy’un okuduğu duanın ardından Şehit Kaymakamın babası Asım Safitürk konuşmasında, “Ereğli’den gelerek bizleri onurlandırdınız. İlçenizin belediye başkanına ve siz meslektaşlarım olan din görevlilerine çok teşekkür ediyorum.

Ben bir evladım var biliyordum ama ülkem sahip çıktı. Böyle bir evlada sahip olduğum için çok mutluyum. Başkanınıza ve müftülüğümüze selamlarımı ve saygılarımı iletiyorum. Allah onlardan razı olsun” dedi. 

Taziye ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Bektaş’ta hazır bulundu.

Öte yandan Kdz. Ereğli Din Görevlileri Derneği daha önce de 15 Temmuz darbi girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in Niğde Bor’daki kabrini ziyaret ederek, Kur’an-ı Kerim okumuşlardı.  

 

Kaynak:safakgazete.com 

Kaynak:Medya bar


 

Facebook Share


Bu haber 1457 defa okunmuştur.

Bu haber 18.11.2016 01:06 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar