Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Kurucu Başkana Ziyaret
Sakarya Kurucu Dernek Başkanına Üst Düzey ziyaret

Sakarya Şehit ve Gazi Dernegi Kurucu Dernek Başkanı Emekli Öğretmen Şehit Babası Salim YARAR'a Üst Düzey ziyaret Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele ve EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, şehit babası emekli öğretmen Salim Yarar'ı ziyaret etti.


Şehit Babası Yarar tarafından Şırnak'ta şehit olan oğlu ve diğer mehmetçiklerin anısını yaşatmak amacıyla Adapazarı ilçesi Çökekler Mahallesi'nde evinin yanında oluşturan mini müzeyi gezen Kösele ve Gürak, buradaki eserleri inceledi, şehit ailesiyle sohbet etti.

Kösele ve Gürak daha sonra, İzmir'in Foça ilçesinde askerliğini yaparken Olağanüstü Hal (OHAL) Bölgesi'ndeki Şırnak'ta 8 Ocak 1994'de bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda şehit düşen Fatih Kemal Yarar'ın mahalle kabristanlığındaki mezarını ziyaret etti.

Yarar, yaptığı açıklamada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, müzenin herkese açık olduğunu kaydetti.  

Kaynak:A.A.

 

 

 

Facebook Share


Bu haber 1446 defa okunmuştur.

Bu haber 31.10.2016 09:09 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar