Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
“Askerler ölmek için para alıyor”
Haber Türk Gazetesi yazarına suç duyurusunda bulunduk

Haber Türktv’de “Askerler ölmek için para alıyor” diyen Muhsin kızılkaya hakkında suç duyurusunda bulunduk. 10 Ekim 2016 tarihinde Haber TürkTv Kanalında “Türkiye’nin Nabzı” adlı programında ve ayrıca Habertürk Gazetesinde köşe yazarlığıda yapan Muhsin kızılkaya programda Güvenlik güçlerimizi(Asker, Polis, Korucuları) kastederek “Onun için o maaş alıyor O insanların görevi hayatını vermek. Onun için maaş alıyor. Ekstra bana iyilik yapmıyor” skandal ifadelerini kullanmıştır.

Muhsin kızılkaya’nın  bu sözleri toplumda infial yaratmış şehitlerimize, gazilerimize, Ailelerine ve bu mesleği yapan güvenlik güçlerimize hakaret aşağılama ve vatandaşı askerlik mesleğinden soğutma suçlarını işlemiştir. Bizde terörle mücadele eden asker, polis, korucular, şehitler, gaziler ve ailelerine yapılan bu ağır hakarete boyun eğemezdik. İnternet sitemize ve sosyal medya hesaplarımıza ailelerden gelen yoğun tepki nedeniyle kızılkaya’nın söylediği sözlerden dolayı hukukun içinde cezalandırılması için İstanbul Cumhuriyet savcılığına gönderilmek üzere Sakarya Cumhuriyet savcılığına 12.10.2016 tarih 2016/8046 evrak nolu dilekçemizle başvuruda bulunduk.

Umuyoruz ki İstanbul Cumhuriyet savcılığında bu dilekçe ile görevlendirilecek savcımız kızılkaya’nın bu sözlerinin Türk Ceza Kanununun 301 ve 216’ıncı maddelerinde ve sair kanunlarda belirtilen suçlar nedeni ile soruşturma açsın ve gereğini yapsın. Son olarak kimse korkusuzca Ailelerinden, eşlerinden, çocuklarından vaz geçerek bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne ve varlığına karşı hain plan ve eylemler yapanlara karşı mücadele eden kahramanlarımızı aşağılama cesaretinde bulunamaz. Hiçbir güvenlik gücü personelimiz bu mesleği para için yapmaz bu mesleği Vatan’Bayrak ve dinimiz için yapmaktadırlar. Bulunanlar hukukun içinde en ağır cezayı almasını temenni ediyoruz.  

 

 

 

Facebook Share


Bu haber 724 defa okunmuştur.

Bu haber 13.10.2016 02:01 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar