Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Başkan Kaplan neden rahatsız?
Dernek Başkanı Başkan Kaplan neden rahatsız?

Sakarya Yengün Gazatesinde "Sakarya kazanı" köşesinde yayınlanan yazıyı sizler için yayınlıyoruz 

İşte o yazı: 

Başkan Kaplan neden rahatsız? Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan, çeşitli kurum ve kuruluşlara gönderdiği yazıda duyduğu rahatsızlıkları dile getirdi.

Kaplan, şehit aileleri ile malul gazilerin hassasiyetinin ön planda olduğunu ve kötü niyetli kişiler tarafından ismi kullanılarak çıkar sağlanmaya müsait bir camianın üyeleri olduklarını belirttiği yazısında, “Zaman zaman bizleri kullanarak kamu kuruluşlarından ve özel sektörden bizimle alakası olmayan şahısların kendi çıkarlarını gözeterek taleplerde bulundukları bilgisi bizlere ulaşmaktadır.

Bu durumdan duyduğumuz üzüntüyü belirtmek ister, derneğimizin ‘as başkanı’, ‘daimi başkanı’  ve ‘onursal başkanı’ olduğunu iddia eden şahıslara itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Dernek yönetmelik ve tüzüğümüzde ‘as başkan’, ‘daimi başkan’ ve 7onursal başkan’ gibi ünvanlar yer almamaktadır.

Sizlere ulaşan taleplerde dernek Başkanımız Hayrettin Kaplan’ın veya vekilinin imzası, dernek mührünün olmaması durumunda itibar etmemenizi ve bizimle bağlantıya geçmenizi rica ederiz” sözlerine yer verdi.

Kaplan’ın, yıllar sonra böyle bir yazıya neden ihtiyaç duyduğunu anlamak pek mümkün değil. Çünkü, yıllardır, derneğin kurucusu olan Şehit Babası Salim Yarar, ‘Onursal Başkan’ olarak bilinir. Eğer bunun dışında yazıda da denildiği gibi, çıkar sağlanmaya müsait camiaya yönelik bunu yapanlar varsa, bunun yeri çeşitli kurum ve kuruluşları bilgilendirmekten çok  yargıya başvurmak olmalı… Çünkü, böylesine değerli bir camia üzerinden çıkar sağlamak kimsenin haddine değildir…

Başkan Kaplan, kimseyi zan altında bırakmadan, eğer varsa olanı biteni kamuoyunu bilgilendirme adına açıklamak zorundadır.

 Kaynak:24.09.2016 tarihli sakarya yenigün gazatesi 

 

NOT:Yazının gercek payı varsa ve burada kastedilen Şehit Babası Salim yarar'sa  varsa bu çok büyük bir yanlıştır ve vebaldir. cünki Şehit babası Salim Yarar'ın sakarya dernegine Sakaryalı şehit ailelerine Gazilere Ailelerine bu camiaya ve Bu tür konulara yaptıgı katkılar ortadadır ve tartışılamaz Gazateninde söylediği gibi Dernek kimseyi zan altında bırakmadan varsa bir suc ve suclu derhal delilleriyle birlikte savcılıga başvuruda bulunması gerekir 

 

 

Facebook Share


Bu haber 721 defa okunmuştur.

Bu haber 26.09.2016 09:37 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar