Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Aileleri ve Gazilere İftar
Sakaryalı Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

Sakarya Valiliğin Şehit aileleri için düzenlediği iftar yemeğinde konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, devletin otoritesinin ülkenin her tarafında en iyi şekilde sağlandığını ve sağlanmaya devam edeceğini söyledi.

İftar programında konuşan Vali Coş, ramazanın yardımlaşma, paylaşma ve kaynaşma duygularının zirveye çıktığı mübarek bir ay olduğunu hatırlattı.


Şehit ve gazilerin aziz milletin göz bebeği olduğunu vurgulayan Coş, "Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu coğrafyanın bizlere vatan edinilmesi, aziz şehitlerimizin, gazilerimizin fedakarlıkları ve kahramanlıkları sayesinde oldu. Onlar sayesinde bugünlere geçtiğimizi biliyoruz. Bütün aziz şehitlerimizi, ebediye intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz."dedi.


Vali Coş, Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak, gelişmesi, büyümesi ve bir dünya devleti olmasını engellemek için çeşitli terör örgütlerinin devletin başına musallat edildiğine işaret ederek, şunları kaydetti:


"Bütün bunlara karşı güvenlik kuvvetlerimiz, canını dişine takarak ve her biri birer kahramanlık destanı yazarak, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Bütün dış desteklere ve sınırımızdaki istikrarsızlıklara rağmen, devletimizin kararlılığı, kahraman güvenlik kuvvetlerimizin fedakarlığı sayesinde terör örgütlerinin ve onları maşa olarak kullanan çeşitli uluslararası güçlerin hedefledikleri hiçbir gelişme elhamdülillah mümkün olmamıştır. Devletimizin otoritesi, ülkemizin her tarafında en iyi şekilde sağlanmış ve sağlanmaya devam edecektir."


Şehit aileleriyle orucunu açan Coş, şehit yakınları ile yakından ilgilendi.
İftar yemeğine, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, vali yardımcıları, belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

 

Kaynak: medyabar

 

 

Vali Hüseyin Avni Coş ile Eşi Hanımefendi Aylin Coş, vatan toprağı uğruna canlarını feda etmiş Şehitlerimizin aileleri ile iftar programında buluştu.

 

Vali Coş, iftar öncesi masaları gezerek şehit aileleri ve yakınlarıyla tek tek ilgilendi.

 

Vali Hüseyin Avni Coş; ‘‘Şehit ve Gazilerimiz aziz milletin göz bebeğidir. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu coğrafyanın bizlere vatan edinilmesi, aziz şehitlerimizin, gazilerimizin fedekarlıkları ve kahramanlıkları sayesinde oldu. Onların sayesinde bugünlere geldiğimizi biliyoruz. Bütün aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun’’ dedi.

 

Vali Hüseyin Avni Coş ile Eşi Hanımefendi Aylin Coş’un ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına, Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Engin Özkoç, Garnizon Komutanı J.Alb. Emin Dursun, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Şükrü Onat Tekinalp,  Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş, Baro Başkanı, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü, Belediye Başkanları, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Daire Müdürleri, Oda Başkanları ve Şehit Aileleri ile yakınları katıldı.

 Kaynak Sakarya valiliği 

 

Facebook Share


Bu haber 724 defa okunmuştur.

Bu haber 22.06.2016 05:11 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar