Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Jandarma'dan anlamlı iftar
Şehit Aileleri ve Gazilere İftar Yemekleri

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit ve gazi aileleri ile gazilere iftar verildi. Jandarma teşkilatının 177'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla  Sakarya İl Jandarma Komutanlığınca şehit ve gazi aileleri ile gazilere iftar verildi.

 

Erenler ilçesindeki İl Jandarma Komutanlığında verilen iftar öncesinde Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve İl Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun masaları dolaşarak gazi ve şehit yakınlarıyla selamlaştı.

 

İftarın ardından konuşan Vali Coş, Jandarma teşkilatının 177 yıldır ülkede huzurun, barışın hukukun üstünlüğünün tesisi için görev yaptığını söyledi.

 

Jandarmanın, ülkenin her bölgesinde üzerine düşen her vazifeyi yerine getirmek için hizmetlerini sürdürdüğünü dile getiren Coş, "Güvenlik güçlerimiz görev ve hizmetlerini yerine getirmek için gerektiğinde şehit ve gaziler veriyor. Özellikle ülkemizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak için terör örgütleri ve şer odaklarına karşı tüm güvenlik kollarımız üstlendikleri her görevi eşsiz bir kahramanlık örneği sergileyerek büyük bir başarıyla yerine getirmektedirler. Bunu milletçe görüyoruz." diye konuştu.

İl Garnizon Komutanı Albay Dursun da jandarmanın 177. yılında gazilerle, şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya gelmenin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

 

Jandarmanın ülkenin en ücra köşelerinde gece gündüz demeden vatandaşların güvenliğini sağlayan fedakar bir teşkilat olduğunu vurgulayan Dursun, "Jandarma yakın tarihimizde, Kurtuluş Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı'nda üstün başarılara imza atmıştır. Tüm terör örgütlerine yönelik, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kahramanlık destanları yazmaya devam etmektedir. Mücadelemiz sürecektir." ifadesini kullandı.

 

 

İftara Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, gaziler, gazi ve şehit aileleri ile askeri erkan katıldı.

Program sonunda "Hacivat ve Karagöz" gösterisi sunuldu.

 

 

Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gaziler ile bir araya geldi.

Düzenlenen iftar yemeğine il ve ilçe protokolünün yanı sıra şehit aileleri ve gazi yakınları katıldı.

 

İftar öncesi masaları tek tek gezerek şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Ramazan Ayı?nın birlik, beraberlik ve huzur içerisinde idrak edilmesi temennisinde bulundu.

 

Kore Gazileri İle Aynı Masada Oruç Açtı

Kore gazileri ile aynı masada oturup birlikte oruç açan Başkan Alemdar, onların dilinden eski ramazanları ve gazilik anılarını dinledi.

 

Şehit Ve Gazilerimiz Varlığımızın Sembolü

Şehit ve gazilerin varlığımızın bir sembolü ve güvencesi olduğunu belirten Başkan Alemdar, "Aziz milletimiz, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatmıştır. Bu vesileyle ülkemizin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyor Ramazan Ayı?nın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

 

Facebook Share


Bu haber 1385 defa okunmuştur.

Bu haber 18.06.2016 06:14 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar