Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Kaynarca’lı Terör Gazisini ziyaret ettik
Üç nesil Gazi olan "SÖNMEZ " Ailesine ziyaret Ettik

Sitemiz yönetici ve üyeleri olarak Sakarya kaynarca’da ikamet eden üç nesil gazi olan "SÖNMEZ" Ailesini ziyaret etmenin gururunu yaşadık. Çok zamandır ziyaret etmek istediğimiz kaynarca’lı üç nesil gazi olan "SÖNMEZ" ailemizi ziyaret ettik. Ziyaret oldukça sıcak bir ortamda geçti. 27 Haziran 2001 yılında Hakkâri Çukurca kırsalında yürütülen operasyonda HAİN pusuda bölücü terör örgütü mensuplarıyla girişilen çatışmada sırtının ve vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden HAİN kurşunlarla boynundan yaralanarak omurilik felci geçiren göğüs kısmından aşağısı felçli olarak gazi olan, Gazi İsmail SÖNMEZ, Terör Gazisi, Gazimizin Babası Zekeriya SÖNMEZ Kıbrıs Barış Harekâtı Gazisi, yine Gazimizin dedesi İsmail SÖNMEZ ise kurtuluş savaşı Gazisi ve 1976 yılında vefat etmiş aile üç nesil Gazi ailesi olmanın gururunu yaşıyor.

      
Ailemizi daha önce Genelkurmay Başkanımızın adına Sakarya Garnizon komutanı Tuğgeneral Orhan Çınar ziyaret ederek, Genelkurmay Başkanımız adına çeşitli hediyeler vermişti. Gazimiz ve ailesi ziyarettimizden duydukları memnuniyetleri dile getirdiler, şehit gazileri unutmayın dediler, gazimizin annesi Mürvet hanım ise evladına on iki senedir bir bebek gibi baktığını ve ömürleri yettiği sürece bakacaklarını ve üç nesil gazi olan bir ailenin bir bireyi olmanın gururunu yaşadığını ifade etti. Ziyarete yine gazimiz gibi terörle mücadelede sağ kolunu kaybederek gazi olan, Gazi Ümit ÇELEBİ’de katıldı.

      
Son olarak her şeye rağmen Gazimiz ve ailesinin yüzlerinin gülmesi hayata küsmemiş olmamaları bizleri son derece memnun etti. Allah gazimize acil şifalar versin o her şeye göğüs gererek mücadele eden eli öpülesi anne babadan Allah razı olsun, bir ömür boyu bu sevgileri yok olmasın inşallah, bizler her zaman söylediğimiz gibi Şunu tekrar anladık ki şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz için ne yapılsa azdır düşüncesindeyiz ziyarette günün anısına Gazimize Türk Bayraklı Pano hediye ettik. Bizler bundan önce olduğu gibi, bundan sonra  da Bu vatan için, Bayrak için, Kur-an için korkusuzca mücadele ederek, şehit ve gazi olarak bu vatan toprağını vatan yapan Şanlı Bayrağımıza kanlarıyla renk veren can veren vatan evlatlarımız ve aileleri için ne yapılsa azdır düşüncesi ile onların dertleriyle dertleşmeye milli, manevi değerlerini ve sorunlarını dile getirecek çözmeye çalışacak faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz.

Erdoğan ERDOĞAN  
erdogan787@hotmail.com
www.sakaryasehitvegazileri.com  ve http://www.terorsehitleri.com/index.html  Sahibi
http://www.gazifiratzorba.com/ sitesi yöneticisi

Daha Fazla Fotoğraf için TIKLAYIN: http://www.sakaryasehitvegazileri.com/resimler.php?id=55 

   

 

 

Facebook Share


Bu haber 1668 defa okunmuştur.

Bu haber 09.12.2013 10:37 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar